Technologie

Solventní tisk – s inkousty ředěnými ředidlem (solventem) – vhodné jsou i na reklamy sloužící ve venkovním prostředí, je velmi odolný vůči UV záření, vodě, i mechanicky, ale i na velké plochy v interiéru – obchody, pasáže, expozice, výstav ...

Ofset patří do kategorie tisku z plochy, neboť jeho tisknoucí a netisknoucí místa na rozdíl od ostatních principů tisku jsou v jedné výškové úrovni. Zároveň klasický ofset zachovává základní princip kamenotisku a to je vzájemná odpudivost mastných tiskových barev a vody.

Počítačem řízená gravírovací, řezací a modelovací fréza pro nejširší oblast použití. Mají schopnost obrábět mosaz, hliník, ocel, akrylát, dřevo, plasty a veškeré běžně obrobitelné materiály. Fréza se uplatňuje při řezání desek z plastů, dřeva, mosazi, hliníku, při výrobě cedulí, firemních log, přístrojových panelů, desek plošných spojů, forem, raznic a přesného gravírování.

Techologie objevená v Bellových laboratořích již v roce 1964. Vynálezce Kumar Patel sestrojil první výkonný laser s oxidem uhličitým jako aktivní látkou. Tento typ laseru je stále nejpoužívanější a pracuje s účinností kolem 20%. Obecně CO2 lasery jsou určeny pro gravírování/značení/řezání všech nekovových materiálů (dřevo, kůže, plasty, sklo, keramika, plexisklo, a další.)

Řez je jedním z nejstarších technologických postupů v historii lidstva. Obecně jde u nás rozdělit řezání do dvou kategorií:
řez nožem - polygrafická řezačka a papšer
řez pilou - vertikální formátovací pila, pila pokosová a pásová pila.

Digitalizace zasáhla polygrafii i design měrou nevídanou, volnost s jakou jsme dnes schopni tvořit, upravovat a následně produkovat je přímo úžasná. Kvalitní a legální software je pro naši produkci v tomto oboru přímo nezbytnou nutností a o kvalitě hardwaru není třeba ani mluvit.

Laserový paprsek vykresluje obrázek na světlocitlivý válec, na jehož povrch staticky nabije a na osvětlených místech se toner zachytí a obtiskne se na papír, kde je následně k papíru tepelně zafixován. První laserovou tiskárnu vyvinul Gary Starkweather v Xerox PARC modifikací kopírky Xerox v roce 1971.


 

Aktuálně

05/06/10
Novinka
5. 6. 2010 spuštěn e-obchod s reklamními předměty.